Jak vybrat obojek

V tomto článku se Vám budeme snažit poradit jak správně vybrat obojek pro psa, aby jste vybrali ten nejvhodnější. Tak jako u všeho, musíte zvážit, zda-li chcete obojek pouze jako ozdobu pro pejska na vycházkové nošení, nebo to bude funkční, odolný obojek  (např. pro vycházky do lesa, hry s pejskem, výcvik)

Klasický obojek
a) Obojek pro psa z nylonu - zapínání je na sponu, která je vyrobena buď z plastu nebo kovu. Obojek s plastovou sponou bychom doporučili pro malé a střední psy, s menší zátěží a sílou. Obojek s kovovou sponou je vhodný pro střední psy s velkou zátěží a sílou a pro velké psy.
b) Obojek z kůže, či umělé kůže – zapínání je klasické (jako u 99% obojků), obojek je vhodný jak pro malé tak i velké psy, jsou velmi odolné

Stahovací obojek  pro psa– obojek nemá zapínání, navléká se přes hlavu, obojek může být vyroben z kůže, nylonu či kovu, délka obojku se reguluje podle tahání psa. Je vhodný pro velké psy a pro jejich výcvik (když pejska chcete naučit pomalé chůze při Vás)

Polostahovací obojek – obojek nemá zapínání, délka obojku se reguluje posuvnou sponou, navléká se přes hlavu a na psovi se délka upraví. Je vhodný pro střední a velké psy s větší sílou. Vyrábí se z nylonu.

Ozdobný, módní obojek -  aby výrobci uspokojili velké množství již tak náročných zákazníku, módní obojek pro psa je vyroben z velmi kvalitních materiálů a jsou doplněny různými komponenty. Na obojku nesmí chybět očko na uchycení vodítka. Tímto se i módní obojek  stal plně funkčním obojkem a Váš pejsek bude IN při každé procházce. K výrobě jsou většinou použity materiály jako je umělá kůže, PVC a nebo pravá kůže.  Od použitého materiálu se taktéž odvíjí cena a životnost obojku.  Umělá kůže je taktéž kvalitní, takže životnost obojku bude dlouhá. S módním obojkem bychom nedoporučovali, aby se s ním pejsek koupal. Nakupujte módní obojky Swarovski na našem e-shopu.